loader image

MAĞAZAMI BUL

=

HESABIM

MAĞAZAMI BUL

=

HESABIM

- DÜNYAMIZ -

 Arabian Oud dünyasını keşfedin

– DÜNYAMIZ –

 Arabian Oud dünyasını keşfedin

GÜNÜMÜZDE ARABIAN OUD

Dünyanın en büyük Doğuya özgü koku tedarikçisi olan Arabian Oud yalnızca en kaliteli yağları ve bileşenleri kullanma amacını taşır. Müşterilerimizi Doğuyla Batının birleştiği, ihtişam ve geleneğin yaratıcılık ve çağdaş lüks anlayışıyla harmanlandığı bir yolculuğa çıkaran baştan çıkarıcı kokular yaratmak için bu yağları ve materyalleri kullanırız. Arabian Oud dünya genelinde 35 ülkede 900 satış noktası olan uluslararası bir markadır. Satış noktalarımızı ve hammaddelerimizi seçerken aynı yüksek standartlara uygunluk gösterdiğimizden Paris Champs-Élysées’de, Londra Oxford Street’te, New York Times Square’de ve Dubai’nin en prestijli alışveriş merkezlerinde 38 noktada amiral mağazalarımızı açtık.

Misyonumuz müşterilerimizin ideal kokuyu bulmalarına yardımcı olmaktır

Mağazalarımızın her biri olağanüstü kokularımızı lüks ve yoğun bir duyusal deneyim sunarak tanıtmak için tasarlanmıştır. Müşteriler saf ve doğal agarın kendine özgü kokularıyla karşılanır; ardından kokulara olan tutkularını ve bileşenlere dair bilgilerini paylaşan danışmanlarımız eşliğinde karşı konulamaz bir koku yolculuğuna çıkar. Mağaza çalışanlarımız, kişinin mükemmel kokusunu bulmaya dair dünyaca ünlü bir teknik geliştirmiş uzman bir koku şirketi olan Cinquième Sens tarafından eğitilmiştir. Bu nedenle misyonumuz yalnızca müşterilerin kendileri ya da sevdikleri için ideal kokuyu bulmalarına yardımcı olmak değil, aynı zamanda her biriyle ziyaretleri sırasında özel olarak ilgilenilmesini sağlamaktır.

Agar: Mirasımız

Agarın kaynağı

Agar reçinemiz mağazalarımızı ziyaret eden her müşteriyi karşılayan unutulmaz ve kendine özgü bir kokudur. Keskin ve benzersiz doğal kokusuyla bu bileşen, parfümör paletinin temel bileşeni kabul edilir. Güneydoğu Asya’ya özgü yüzlerce yıllık Aquilaria cinsi ağaçların gövdeleri ve köklerinden salgılanan bu koyu reçineyi elde etmek birkaç yıl alır. Bu ağaçların yalnızca %7’si değerli reçineyi üretir ve verim düşüktür. 70 kilo odundan 20 ml saf agar yağı elde edilebilir, bu da onu dünyadaki nadir doğal kaynaklardan biri haline getirir. Çevreyi korumayı amaçlıyoruz ve Kamboçya, Hindistan ve Brunei’deki yerel toplulukların hayatta kalması için elzem olan agar hasatımızın sürdürülebilir kalkınma kriterine uygun olmasını sağlamak için çabalıyoruz. Kurucumuz tarafından başlatılan girişim sayesinde gelecek nesillerin bu antik geleneksel kokudan faydalanmaya devam etmesini sağlamak için her yıl 75.000’den fazla agar üreten ağaç dikiyoruz. Ayrıca, kaynak bölgelerini ve birlikte çalıştığımız agar hasatçılarını da dikkatle seçiyoruz. Değerli reçineler veren Aquilaria ağaçlarını belirleme yetenekleri nedeniyle seçilirler ve en kaliteli agar odunlarını seçerler. Agar pek çok markanın lokomotif parfümlerinin ana notasıdır, ancak biz müşterilerimize aynı zamanda yağ, esans ve kabuk parçaları olarak da saf agar sunuyoruz.

HARİKA BİR PAKETTE SUNULAN DOĞUYA ÖZGÜ OLAĞANÜSTÜ KOKULAR

Her bir ürün için detaylara dikkat eden dünyaca ünlü parfümör ekibimiz harika bir pakette sunulan Doğuya özgü olağanüstü kokular yaratır. Zamansız Arap tütsülerinin karışımı evinizi mis gibi kokutacak; premium kalite saf agar yağları, sprey şeklinde Doğuya özgü modern kokular: Arabian Oud’daki 400’den fazla ürünün her biri dünyaca ünlü simyanın meyvesidir. Arabian Oud geniş koku aralığının yanı sıra dünyaca tanınan ünlüler ve kraliyet ailesi üyeleri için benzersiz kreasyonlar hazırlar. Pek çok Arabian Oud kokusu koku dünyasının Oscar’ları olarak bilinen FIFI Ödüllerinde çeşitli ödüllere layık görülmüştür.

EŞSİZ KOKULAR

Resala
Resala, bitter çikolata ve çarpıcı agar notaları ile hafif bir vanilya kokusunu birleştiren gelenek ile modernitenin müstesna bir etkileşimidir. Bu lüks uniseks koku hokka takımı olarak satışa sunulur.

Tarteel Silver
Erkek kategorisinde Arabian Prestige 2017 ödülünün kazananı olan Tarteel Silver, vanilyanın kadifemsi yumuşaklığı ile bergamot gibi narenciye notaları olan yaseminin karşı konulamaz kokusunu bir araya getiriyor. Öte yandan Tarteel Gold daha baharatlı safran notaları ve bu notaları tamamlayan cömert agar ve misk kokusu sunar.

Madawi
Kadın kategorisinde FIFI Arabian Prestige Award 2016’nın kazananı Madawi, misk ve yaban gülü notalarıyla duyuları harekete geçirirken bir taraftan da baştan çıkarıcı üst notalara ulaşan portakal ve elma ağacı çiçeklerinin yumuşak kokusu sayesinde gençlik enerjisi verir.

AGAR: PARFÜMÖR PALETLERİNİN EN ÇOK ARANILAN BİLEŞENİ

Kokularımız ve Doğuya özgü karışımlarımız artık Paris’in sokaklarında, restoranlarında ve lüks otellerinde deneyimlenebilecek olsa da, Arabian Oud’un başarı hikayesi markanın doğum yeri olan Suudi Arabistan’ın Riyad şehrindeki Alzal pazarında kaliteli kokular satan küçük bir butikte başladı. Parfümör paletinde en aranılan bileşen olan agarın insanlık tarafından keşfedilen ilk saf koku olduğu söylenir. Gün içinde gelişen ve dönüşen eşsiz odunsu kokusu, pek çok antik ve günümüz medeniyetlerinde kültürel bir önem taşır. Bugün Arabian Oud bileşenlerine özgü gelenekleri onurlandırmaya devam ederken Doğuya özgü kokuların zenginliğiyle Batı parfüm dünyasının yaratıcılığını bir araya getirir. Faaliyetlerimizden her biri yalnızca en kaliteli yağları ve kokuları sunmaya olan sürekli bağlılığımızın bir yansımasıdır.

Doğuya özgü kokular dünyasını dünya çapında bir kitleye tanıtmış olduk

KONUMUMUZ

Arabian Oud Suudi Arabistan’ın en büyük parfümörüdür ve Batılı ülkelerde kurulan ilk Doğuya özgü koku markasıdır. Şirket Paris Champs-Élysées, Londra Oxford Street, New York Times Square ve Dubai’nin en prestijli alışveriş merkezleri dahil olmak üzere 35 ülkede 900’den fazla satış noktasına sahiptir. Eşsiz kokularımıza ve müstesna müşteri hizmetlerine olan talep sürekli olarak artmaktadır. Bu nedenle prestijli lokasyonlarda büyümemizi devam ettirerek bu talebi karşılama arzusundayız.

ÖDÜLLER

Arabian Oud her zaman hedefine sadık kalmıştır: Benzersiz kalitede yağlar ve kokular üretmek için en kaliteli hammaddeleri kullanma. Çalışmalarımızın çeşitli sektör ödülleriyle tanınmaya devam etmesi bizi gururlandırıyor. Son zamanlardaki en kaydadeğer başarılarımız arasında Arabian Prestige Erkek ve Arabian Prestige Kadın kategorilerinde koku dünyasının Oscar’ları olarak bilinen Fragrance Foundation Arabia ödülleri 2017’de iki ödül kazanmamız yer almaktadır.

Ödüller

Fragrance Foundation Arabia Awards 2017

Niche Fragrance Retailer Of The Year Arabian Oud

Fragrance Foundation Arabia Awards 2016

Arabian Prestige, Erkek
Signature

Arabian Prestige, Female Fatenah

Arabian Prestige, Erkek
Tarteel Silver

Oriental Set

Islamic Set

Arabian Fragrance, Erkek
Kashmir

Arabian Prestige, Kadın
Madawi

Arabian Popular Appeal, Erkek
Solid Black

Misyonumuz dünyadaki en iyi yağlarını ve kokularını üretmektir. Bu nedenle Arabian Oud’la her etkileşim, ürünlerimizin kalitesini ve gelişmişliğini yansıtmalıdır.
Müşterilerimiz mağazalarımızdan birine girdiğinde, efsanelerin ve geleneklerin modern lüks anlayışıyla yoğrulduğu, Doğu ve Batının duygusallıkla birleştiği ve kaliteye olan tutkumuzu paylaşabileceğimiz gösterişli bir mekana da adım atar.
Danışmanlarımız, yalnızca organizasyonumuz içinde olanların bildiği parfüm sanatı konusundaki derin bilgi birikimlerini ve egzotik aromaların sırlarını paylaşarak mümkün olan en iyi satın alma deneyimini sunar. Her zaman her müşteriyle özel olarak ilgilenilir.

Şirket kurucusu

Dünyanın lider Doğuya özgü koku tedarikçisi Arabian Oud’un şu anda bulunduğu konum tamamen Şeyh Abdul-Aziz Al Jasser’in vizyonu ve adanmışlığının sonucudur.
Şeyh 1982’de arkadaşları ve ailesinin verdiği $1.360 yatırımla Arabian Oud’u kurdu. O sırada bu meblağ Riyad’da Alzal pazarında ufak bir butik açmak için yeterliydi.
Ticaretteki ilk yıllarında Şeyh, sanatını mükemmelleştirmek ve Asya’daki agar hasatçılarıyla uzun vadeli ilişkiler kurmak için dünyayı dolaştı. Yağları ve kokularının müstesna kalitesi halkın ilgisini çekmeye bağladığında agarın gördüğü büyük ilgi Şeyhi karşılanmamış uluslararası bir arzın varlığına ikna etti. Bu ilk iki yıllık başarıya dayanan Şeyh Al Jasser Doğuya ait en kaliteli kokuları dünyanın en prestijli yerlerinde tanıtarak bugüne kadar süren azimli küresel gelişmeyi maddi olarak destekleyebildi. Bugün Arabian Oud Orta Doğu ve Asya’da herkesçe bilinen bir markadır.